Erişilebilirlik

Bizler 12 yıllık yazılım tecrübemiz ve hizmet verdiğimiz pek çok sivil toplum kuruluşu ile olan işbirliklerimiz doğrultusunda internet kullanımının herkes için kolay olması gerektiğine inanarak erisilebilirlik.com yazılımını geliştirdik. 

Geliştirdiğimiz yazılım sayesinde internet sitesi kullanımında zorluk çeken bireylerin web sitesi kullanımını kolaylaştırıyoruz. İnternet sitenize erişilebilirlik yazılım eklentisini kurarak, tüm kullanıcıların web sitenizi daha kolay kullanabilmesini sağlayabilirsiniz. 

Erişilebilirliğin önemi hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse: 

  • Erişilebilirlik yazılım eklentisi olan web siteler, engelli kullanıcılar için daha kolay kullanım ve etkili bir kullanıcı deneyimi sağlar. 
  • Erişilebilirlik yazılım eklentisi olan web siteler, kullanıcı dostu arayüzler sunar ve kullanıcı deneyimini iyileştirir.

 

Kontrast
Yüksek kontrastlı renk şemaları kullanarak, görme engellilerin ve renk körlüğü olan kullanıcıların web sitenizdeki yazıları ve görüntüleri daha iyi görmesini sağlar.


Doygunluk
Renklerin doygunluğunu ayarlayarak, kullanıcıların web sitenizdeki yazıları ve görüntüleri daha kolay okumasına ve anlamasına yardımcı olur.


Metin Boyutu
Yazıların boyutunu ayarlayarak, zayıf görme veya yaşlı kullanıcıların web sitenizdeki yazıları daha rahat okumasına yardımcı olur.


Metin Boşluğu
Harflerin arasındaki boşluğu ayarlayarak, kullanıcıların web sitenizdeki yazıları daha rahat okumasına ve anlamasına yardımcı olur.


Satır Yüksekliği
Satır aralıklarını ayarlayarak, sitenizdeki yazıları daha okunaklı ve anlaşılır hale getirir.


Metin Hizalama
Yazıların hizalanma şeklini ayarlayarak, kullanıcıların web sitenizdeki yazıları daha rahat okumasına ve anlamasına yardımcı olur. Sol hizalama, sağ hizalama, ortalanmış hizalama ve iki yana yaslanmış hizalama seçenekleri bulunur. 


Yazı Tipi
Okunaklı ve anlaşılır yazı tiplerini kullanarak, kullanıcıların web sitenizdeki yazıları daha rahat okumasına ve anlamasına yardımcı olur.


İmleç
İmlecin görünümünü ve konumunu ayarlayarak, odaklanma ve dikkat eksikliği yaşayan kullanıcıların web sitenizdeki işlemleri daha kolay yapmasına yardımcı olur.


Bağlantı Vurgula
Bağlantıları farklı renklerle veya altı çizili olarak vurgulayarak, kullanıcıların web sitenizdeki bağlantıları daha kolay fark etmesini ve tıklamasını sağlar.


Açıklama Balonları
İşlevsel elementlerin yanına açıklama balonları ekleyerek, kullanıcıların web sitenizdeki işlemleri daha kolay anlamasına yardımcı olur.


Animasyonları Duraklatma
Animasyonların duraklatılarak, dikkat dağıtan, fazla hareketli görsellerden rahatsız olan ve fotosensitif epilepsi benzeri rahatsızlıkları bulunan kullanıcıların web sitenizi daha rahat görüntülemesine ve anlamasına yardımcı olur.


Sayfa Yapısı
Sayfaların düzenini ve yapısını ayarlayarak, kullanıcıların web sitenizdeki içeriği daha kolay bulmasına ve anlamasına yardımcı olur.


Resimleri Gizle
Web sitenizde bulunan resimleri sayfada görünmez hale getirerek sadece metin içerikleri ön plana çıkarır. Görseller sebebiyle sitenin kullanımında zorluk çeken kullanıcıların web sitesi deneyimini iyileştirir.