Sayfa Yapısı

Sayfa Yapısı özelliğimiz; kullanıcıların içerikte gezinmesini kolaylaştırır ve hızlı erişim sağlar. Özellikle uzun veya karmaşık sayfalar için faydalıdır. Sayfa yapısı, erişilebilirlik açısından önemlidir, çünkü kullanıcıların içeriği daha iyi anlamalarını ve gezinmelerini sağlar.

 

Erişilebirlik eklentimiz sitenize şu Sayfa Yapısı ayarlarını ekler:

Başlıklar: Web sayfasındaki başlıklar, içeriğin bölümlerini temsil eder. Sayfa yapısı özelliği, başlıkları listeleyerek kullanıcılara içerik yapısını anlamalarına yardımcı olur. Kullanıcılar, başlıklara tıklayarak ilgili bölüme kolayca atlayabilir.

Yer İşaretleri: Yer işaretleri, kullanıcılara sayfanın bölümlerini işaretleyerek hızlı bir gezinme imkanı sunar. Kullanıcılar, yer işaretlerine tıklayarak ilgili bölüme anında atlayabilir.

Bağlantılar: Sayfadaki linkler, diğer sayfalara veya kaynaklara erişimi sağlar. Sayfa yapısı özelliği, linkleri de listeleyerek kullanıcıların sayfa içindeki bağlantılara kolayca erişmelerini sağlar. Ayrıca sosyal medya, e-posta ve telefon çağrısı gibi bağlantılar özel olarak işaretlenerek sitenin diğer kısımlarından daha kolayca ayrılabilmesini sağlar.